صرافی coinex

صرافی coinex

صرافی coinex

در این مقاله قصد داریم درباره ی صرافی CoinEx بخوانیم و با ویژگی ها و مزیت های آن بیش تر آشنا شویم.این صرافی در واقع یک پلتفرمی برای ارز‌های رمزنگاری شده است .این صرافی از سال اولیه ی راه اندازی خود در کشور چین مستقر می باشد. منظور از سال های ولیه ی راه اندازی این است که این صرافی در سال دو هزار و هفده تأسیس و راه اندازی شد. از دلایل شهرت سریع این صرافی در جهان این است که این صرافی دارای طیف گسترده‌ای از رمز ارز‌ ها می باشد و این ویژگی باعث شده است که کاربران این امکان را داشته باشند که در این سیستم عامل، با آن‌ها به تجارت بپردازند.در ادامه ی این مطلب بیش تر با این صرافی و ویژگی هایی که دارد آشنا خواهیم شد.البته توجه داشته باشید که Cryptos به ازای ارز‌های رمزنگاری شده BCH ،BTC ،ETH و USDT معامله خواهند شد.

ارز رمز coinex

پس از این که این صرافی راه اندازی شد و در سطح جهان مورد استفاده و استقبال کاربران قرار گرفت با مرور زمان این صرافی هم چنین ارز رمزنگاری شده خود را نیز راه اندازی کرد.این مسئله این زمینه را ایجاد کرد که می‌توان با بهره مندی از آن در معاملاتی بزرگ در داخل سیستم عامل به راحتی به معامله پرداخت.امروزه با گسترش اینترنت و آشنایی بیش تر کاربران با دنیای ارز های دیجیتال و معاملات رمز ارزها این صرافی هم همچنان پر قدرت به فعالیت خود ادامه می دهد. این صرافی در حال حاضر هم چنان فعالیت دارد، و هم چنین برنامه‌هایی دارد که به منظور ساخت و ایجاد یک ارزی به صورت غیر متمرکز رمزنگاری که توسط CoinEx Token که به اختصار به (CET) نیز شهرت دارد تأمین می شوند.از جمله دلایلی که این پلتفرم توانسته از محبوبیت بالایی برخوردار باشد این است که بر اساس نیاز های کاربران ساخته شده است.علاوه بر این که در عملکرد خود نیازهای کابران را در نظر گرفته است هم چنین یکی از ساده‌ترین کارکرد‌ها را هم دارد،و کار با آن آسان است. حتی یک فردی که تازه کار هم می باشد این امکان را دارد که بدون احتیاج داشتن به یادگیری آموزش از دیگران، کار خود را راه بیاندازند.حالا که تا حدودی با این صرافی آشنا شدیم در ادامه بهتر است به بیان برخی از مزیت های آن بپردازیم که احتمالا نمی دانید.

مزیت های صرافی coinex چیست؟

از جمله اولین مزیت های آن این است که انواع گسترده‌ای از ارز‌های رمزنگاری شده را در زمینه ی تجارت دارد.توجه کنید که صرافی coinex توانسته مجموعه ای به صورت متنوع و گسترده‌ از ارز‌های رمزپایه که می تواند شامل توکن و یا سکه باشد را جهت خرید و فروش در اختیار کاربران قرار بدهد. البته پیش تر هم به این موضوع اشاره کردیم که این ارز‌ها در مقابل ارزهای بومی و اصلی در سیستم عامل مورد معامله قرار می گیرند. دراین صرافی ارز های رمزپایه بیت کوین Bitcoin Bitcoincash (BCH) ، Bitcoin (BTC) بیت کوین کش ،Ethereum (ETH) اتریوم و Tether (USDT) تتر نیز مورد پشتیبانی قرار می گیرد.این گستردگی ارزهای رمز نگاری شده به ویژه توانسته در زمنیه ی تجارت بسیار کارآمد باشد و جزء یکی از مزیت های اصلی صرافی coinex می باشد.

دومین مزیت صرافی coinex را می توان این دانست که هزینه ی معاملات در آن پایین می باشد. توجه داشته باشید که صرافی CoinEx نسبت به دیگر صرافی های ارزهای دیجیتال دارای کارمزد کم تری هستند و فقط یک درصد از کارمزد معاملات  معامله گران بازار را تحت عنوان کارمزد کسر خواهند کرد.البته این شرایط نیز ممکن است به وجود بیاید که این صرافی هزینه ای  را هم دریافت نکنند این مسئله معمولا در میان سازندگان بازار  وجود دارد. منظور از سازندگان بازار مانند تاجری که متعهد است  همیشه با قیمت‌هایی مشخص شده به تجارت و خرید و فروش می باشد که  در ازای معاملات هزینه‌ای هم  پرداخت نمی‌کنند.از دیگر مزیت های این صرافی، امنیت بالای آن است.

طبیعتا کاربران در  زمینه ی  ارزهای دیجیتال این صرافی  را به عنوان یک صرافی  ایمن و قابل اعتماد می دانند. در واقع بخشی  از این امنیت، به دلیل این است که  صرافی CoinEx یک سیستم امنیتی “Full Dimension Protection” اجرایی می‌کند. و کسانی که دراین زمینه  آشنایی بیش تری  نسبت به دیگر افراد دارند، می دانند که  این پلتفرم از بخش های مختلفی  تشکیل شده است که مجموعه ی  آن برای تأمین جنبه‌ های امنیتی سیستم عامل استفاده می‌ شود. بنابراین اگر  فکر می کنید که آیا انجام خرید و فروش و معاملات در این بستر  امنیت لازم را دارد یا خیر، باید بگوییم که شما می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که همه ی  معاملات در   زمینه ی  پرداخت، معادلات و خرید و فروش‌های انجام شده در سیستم عامل بسیار دارای امنیت بالایی هستند، و  هیچ کاربر دیگری  قادر نیست  از آن‌ها اطلاع پیدا کنند.البته همانطور که  پیش تر هم گفتیم یکی از  مزیت های این پلتفرم این است که  استفاده از آن بسیار آسان است و شما می توانید  از ابزار‌هایی مانند Advance Charting به راحتی  مبادلات مد نظر  خود  را انجام دهید. کار با ابزارهایی به منظور تجزیه و تحلیل معاملات، برای افراد بسیار آسان خواهد بود و معامله گران این امکان را دارند که  از ابزار‌های مختلفی  استفاده کنند. البته که همه ی  این اقدامات هم تنها به وسیله ی  چند کلیک ساده انجام پذیر است. با توجه به آسان بودن کار با این  صرافی  برای  افرادی مبتدی که به تازگی  می خواهند وارد تجارت و خرید و فروش  ارزها شوند پلتفرمی آسان می باشد.

جالب است که، این  صرافی تعامل بالایی با کاربران خود دارد و این امکان را نیز برای آن ها قرار داده است تا به وسیله ی  کدی از دوستان خود دعوت کنند تا در این صرافی ورود کنند و فعالیت خود را آغاز کنند. و همینطور بدانید که صرافی رمزنگاری CoinEx به کاربرانی که از طریق کد دعوت دوستان خود را به این صرافی دعوت می‌کنند،پاداش می دهد. این کار می تواند برای افرادیکه این کار  را انجام می دهند سودآور هم باشد چرا که کاربران بیست درصد  از هزینه تجارت دوستانی  که به این  صرافی  معرفی کرده‌اند را دریافت خواهند کرد.

صرافی coinex به عنوان معدنی برای تجارت به شمار می رود:

از  جمله دیگر مزیت این صرافی این است که تجارت محور می باشد. در واقع این معدن مفهوم جدیدی را تحت  عنوان “معدن تجارت محور” که معادل  انگلیسی  آن

(Trade Driven Mining) می باشد را  اعلام کرده است. این قابلیت توانسته پیشرفتی در این صرافی به شمار  برود چرا که  که با توزیع کردن توکن‌های CET توانسته توجه و اعتماد کاربران را به دست آورده و بسیار به آن ها کمک کند.روند کار در این پلتفرم هم نیز  به گونه ای  است که تمام هزینه‌های معامله در این سیستم عامل محاسبه شده  و به توکن‌های CET تبدیل خواهند شد . پس از آن که هزینه ها به این توکن تبدیل شد  توکن‌های  CET  به بازرگانان ارائه می  شود البته این مسئله بستگی به میزان معاملات دارد. توجه داشته باشید که  یکی از  اقدامات مثبتی که صرافی CoinEx در این زمینه انجام می دهد این است که   از روش شفافی به منظور  توزیع توکن استفاده می‌کند.منظور  از  روش   شفاف این است که کاربران  به راحتی می توانند متوجه شوند که زمان توزیع آن ها چه زمانی است.زیرا که همه ی  هزینه‌های معاملات جمع آوری شده و هم چنین  نحوه توزیع آن‌ها در  زمانی که  لازم به توزیع باشد در سایت نشان داده می‌شود.

حالا سوال مهمی که می تواند بسیاری  از افراد را درگیر  خود کند این است که چگونه می توانیم بخشی  از معاملات باشیم  و ثبت نام کنیم؟ثبت نام به عنوان  کاربری  که در این صرافی  به منظور  انجام معاملات فعالیت می کند کار  دشواری  نیست و همه ی کاری  که باید انجام دهید این است که  لازم است یک آدرس ایمیل فعال برای تأیید شدن در اولین مرحله داشته باشید.پس از این که  ثبت نام انجام شد و  حساب کاربر ثبت شد ، در مرحله ی   بعدی  لازم است حساب‌های خود را تأیید کنید. البته توجه داشته باشید  که  برای امنیت بهتر حساب شما ،تنها متکی  به ایمیل خود نباشید چرا که ممکن است برای ایمیل شما مشکلی  به وجود بیاید بنابراین بهتر است که برای این امنیت بالاتری  در این زمینه داشته باشید  Google Authenticator و شماره تلفن همراه خود را متصل کنید.در ادامه می خواهیم  به این موضوع بپردازیم که صرافی coinex در میان ایرانیان تا چه میزان محبوبیت دارد؟آیاایرانیان نیز  مانند دیگر  کشورها میزان استفاده ی  بالایی از این صرافی دارند یا خیر؟

باید بگوییم که بله،با توجه به ویزگی  و مزیت هایی که پیش  تر درباره ی این صرافی  بیان کردیم یکی از  مهم ترین آن ها این بود که این صرافی رابط کاربری آسانی دارد و این مسئله  یکی از مهم ترین دلایلی است که باعث  شده است  این صرافی درمیان  ایرانیان به محبوبیت خاصی رسیده و طی این چند سال اخیر به نرخ میزان بیش تری از استفاده از  آن برسیم.

همانطور  که در ابتدای مقاله و در معرفی صرافی coinex بیان کردیم،شرکت این صرافی  در هنگ کنگ واقع شده است و آن را می توان زیر مجموعه ای از viaBTC به شمار آورد. از  دلایل مهمی  که این صرافی به صورت گسترده ای  مورد استفاده قرار می گرد و محبوبیت دارد این است که این صرافی با block chair و bitcoin cash به منظور  بخش رمزنگاری ارتباط داشته  و همین مسئله باعث  شده است تا بسیاری از مردم،در  سراسر جهان  بتوانند از آن استفاده کنند.در  بعضی  موارد ممکن است برای  کاربران ایرانی  سوال باشد که برای بهره مندی از  خدمات این صافی ممکن است به مشکل بخورند یا نه؟عموما، توصیه می  شود که کاربران ایرانی با آی پی غیر ایرانی از خدمات این صرافی استفاده کنند.

از دیگر  مواردی که صرافی coinex را جزء صرافی هایی قرار داده است که امروزه با توجه   به ایمن بودن و کاربردی بودن آن در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است این است که این صرافی، با استفاده از  یک سیستم معامله اختصاصی  و در اختیار قرار دادن آن به کاربران کمک می کند تا معاملاتی پایدار و ایمن را  داشته باشند. البته که این صرافی  از سال های اولیه ی راه اندازی  آن این مسئله را در واقع شعار خود قرار داده است و همیشه در  دستور کار قرار می دهد.

همانطور  که پیش  تر هم دکر  کردیم لازم است که  شما برای شروع کار در این صرافی ابتدا  در آن ثبت نام را انجام دهید. پس از این که ثبت نام انجام شد  لازم است که  فعال سازی دو مرحله ای را انجام داده و در واقع حساب  کاربری خود را تایید کنید.توجه داشته باشید اگر  جزء افراد مبتدی می باشید و به تازگی  قصد دارید  به بازار معاملات و خرید و فروش  در این  صرافی وارد  شوید لازم است که  شما قبل از شروع کار با این صرافی حتما اطلاعات مختلفی از  جمله راه اندازی اکانت شخصی تا هزینه های مربوط به معاملات را یاد بگیرید.در ادامه می خواهیم  بدانیم که چگونه در  این صرافی  ثبت نام کنیم؟

صرافی coinex

ثبت نام در صرافی coinex چگونه است؟

به منظور  ثیت نام  و ورود به این پلتفرم ابتدا وارد سایت صرافی کوینکس شوید و  پس از آن  قسمت مربوط به فرم عضویت  را می بینید.در بخش فرم عضویت سایت coinex لازم است که شما اطلاعاتی که از شما  درخواست می  شود را  با دقت و درستی  وارد نمایید. پس از این که وارد سایت شدید و اطلاعات درخواستی  خود را وارد کردید،پس  از آن  می توانید فعال سازی دو مرحله ای را آغاز کنید.همانطور که می دانید فعال سازی  دو مرحله ای  به این دلیل کاربرد دارد که کاربران در  بستر  فعالیت های مجازی  از امنیت آن پلتفرم آسوده خاطر  باشند و دیگر  نگران عمومی  شدن و یا در معرض دید قرار گرفتن اظلاعات خود نباشند.به همین سبب  پس  از فعال کردن فعال سازی  دو مرحله ای شرایطی  به وجود می آید که  از دسترسی آسان و ناامن دیگران به حساب شما جلوگیری به عمل می آید. روند کارهم بدین صورت ایجاد می شود که عملا بدون وجود موبایلتان ورود به اکانت شخصی  شما  در این صرافی تقریبا غیر ممکن می شود.

در  مرحله  ی بعد از این که ثبت نام خود را با وجود رعایت همه ی جوانب امنیتی به انجام رساندید نوبت به وارد کردن ارز به coinex می رسد. از  جمله ویژگی های  مثبت این صرافی این است که کاربران این امکان را دارند تا 60 نوع ارز را خرید و فروش کرده و به معاملات بپردازند.حالا برای  ارزهایی که در اختیار داریم چگونه باید اقدام کنیم؟برای ورود ارز هایی که در اختیار دارید لازم است که  به کمک صفحه wallet و یا کیف پول اقدام کنید. تصور  نکنید که وارد کردن ارزها در  قسمت کیف  پول  کاری  دشوار است  و نیاز است مراحل  پیچیده ای  طی شود خیر.ورود ارز ها به این بخش چندان  هم سخت نیست. برای انجام این کار  تنها کافی است deposit را انتخاب کرده  و پس  از آن  آدرس ارز را در آن کپی کنید.

البته توجه داشته باشید که هر ارز آدرس جداگانه ای را دارد. یکی از مهم ترین نکات و  بخش های کار با این صرافی این است که حتما مقدار مجازی که برای ارز در نظر گرفته شده است را وارد نمایید.توجه داشته باشید که اگر برای هر ارز مقدار مناسبی واریز  داشته باشید شما امکان برداشت آزاد را نیز خواهید داشت. به عنوان مثال اگر ارز  اتریوم را وارد کرده باشید و مقدار ارزی که وارد کردید از 0.01  کم تر  باشد نمی توانید آن را برداشت کنید و حتی این امکان را هم ندارید که  آن را بازیابی کنید.به همین دلیل توجه داشته باشید که هرچه مقدار ارز بیش تری وارد کنید بهتر است.بنابراین  به این دو دلیل  مهم، حتما توجه داشته باشید که مقدار حداکثر را در نظر گرفته و کمتر از آن میزان را وارد نکنید. پس  از این که ارز  را وارد کردید ممکن است که وقفه ای ایجاد شود بنابراین پس از ورود چند دقیقه ای طول می کشد تا انتقال صورت بگیرد. در نهایت با انجام مراحلی که گفته شد  تراکنش تان تایید می  شود  و ارز مورد نظر  در حساب صرافی coinex قرار خواهد گرفت. در ادامه به موضوع این که چگونه می توانیم در صرافی coinex  معاملات انجام دهیم بپردازیم:

انجام معاملات در صرافی coinex چگونه است؟

به منظور  انجام  معاملات در coinex بتدا لازم است که شما منوی Exchange را انتخاب کنید.پس  از  انتخاب این گزینه  صفحه ای برای شما  نمایش داده خواهد شد که روی آن  نمودار مربوط به  قیمت جفت ارزهایی پدیدار می شود  که معامله آن ها انجام می شود. پس  از  مشاهده ی  جفت ارزها در نهایت می توانید هرکدام که ار ارزها را که مد نظر دارید با کلیک روی آن ها  به صفحه معامله منتقل شوید.  اگر کمی به محتوای صفحه بیش تر دقت کنید به راحتی می توانید ببینید  که در سمت راست قسمتی قرار دارد که در آن لیست سفارشات خرید و فروش وجود دارد.

در  این مرحله نیز برای انجام  خرید و فروش این امکان را دارید که از قسمت  زیرین نمودار این کار  را انجام دهید. در صرافی coinex در سفارش دست کاربران را باز گذاشته است به گونه ای که  شما می توانید به  سه طریق سفارش خود را به انجام برسانید. این سه نوع هم  شامل Limit، Market، stop-limit می  باشند. در مورد سفارشات محدود و یا همان سفارش Limit شما قادر هستید تا  با وارد کردن فیلد قیمت و میزان مورد نظر خود به خرید و فروش بپردازید. پس  از این که مراحل  را انجام دادید در صورتی که سفارشی با قیمتی به صورت  برابر و با  میزانی مناسب وجود داشته باشد، سفارش شما ثبت و انجام خواهد شد.

دیگر ویزگی ها و مزایای صرافی coinex چیست؟

همانطور  که در ابتدای مطلب  هم به مزیت های این صرافی  اشاره کردیم،بیان کردیم  که بسیاری از افراد در  سراسر جهان، از جمله ایرانیان، علاقه ی  بسیاری  به استفاده از این پلتفرم دارند و سرانه ی  مصرف از این پلتفرم در ایران در طی  این سال های اخیر افزایش  یافته است. بنابراین تعداد بالایی از کاربران هستند که  معاملات خود را درون صرافی coinex انجام می دهند. از جمله ویژگی رابط کاربری آسان که به آن اشاره کردیم  و هم چنین  امکان کار کردن با آن توسط  افرادی که به تازگی  وارد این فضا شده اند (افراد مبتدی)، بسیاری دیگر  از مزایایی که دارد  را می توان به صورت معرفی کرد:علاوه بر ثبت نام آسان و هزینه ی  معاملاتی پایین و ساختاری  شفاف که  برای کاربران دارد  این صرافی دارای سپرده ای رایگان و بدون نیاز  به پرداخت هزینه می باشد. علاوه بر آن وجود تلفن همراه که امروزه در دسترس همه ی  افراد قرار دارد می توان به  استفاده آسان و بدون دردسر از آن پرداخت.

از  دیگر  مزایای  این   صرافی  که بسیار قابل توجه می باشد این است که این سایت به هیچ عنوان محدودیت جغرافیایی در عملکرد خود قرار نداده است. و دسترسی  به آن  برای همه کاربران در سطح بین المللی و در کشورهای مختلف  جهان  وجود دارد.بسیاری  از کاربران از ایران ممکن است در باره ی  این که آیا تحریم های وضع شده علیه ایران می تواند روی آن تاثیر داشته باشد یا خیر باید بگوییم که  در حقیقت خیر .تحریم های بین المللی که در مورد ایرانیان وضع شده است، توسط این سایت پیگیری نمی شود. و این مسئله توانسته درصد زیادی از کاربران را به استفاده از  این صرافی در سراسر جهان جذب  کند. بنابراین کاربران ایرانی می تاونند با خیالی آسوده و بدون نگرانی و  بدون محدودیت  از بسته یا مسدود شدن حساب کاربری خود  و یا  از دست دادن سرمایه خود از  این صرافی و مزایای آن  استفاده کنند.

از  دیگر  ویژگی های آن که یکی از مهم ترین  هم می باشد این است که  این صرافی ،امکان نقدینگی را برای شما فراهم می کند که این مسئله به این معنی می  باشد که یک سرمایه به منظور خرید و فروشی آسان بدون این که روی قیمت عمومی آن تاثیری داشته باشد می تواند توسط کاربران به نتیجه برسد.عملا با استفاده از  این ویژگی شما بسیار آسان و بدون دردسر می توانید سرمایه   یخود را   به پول و سرمایه نقد تبدیل کنید و این یک مزیت بزرگ  برای  این  صرافی به شمار می رود. در ادامه قصد داریم به موضوع این بپردازیم که چه سفارش  هایی در صرافی coinex قابل انجام می باشد؟

سفارش  های قابل انجام در صرافی coinex

در  واقع سفارش های  قابل انجام در این  صرافی انواع مختلفی دارد. به عنوان مثال  در بخش سفارش ارز  یا همان قسمت سفارش مارکت یا Market می توانید مقدار ارز مورد نظر خود را  را براساس مقدار مورد نظر خود وارد کنید تا سفارشات شما  به منظور  خرید ارز بر اساس قیمت بازار انجام گیرد. روند سفارش  در پلتفرم بدین صورت است که  پس از ثبت سفارش خودتان می توانید با اولین سفارش در لیست خرید مبادله را انجام دهید.

همانطور  که گفته شد سفارش ارز  انواع مختلفی  دارد.در نوع دوم سفارش stop-limit هم همانطور که از نامش معلوم است لازم است که محدودتر بوده و به صورت شرطی به آن  عمل شود. در نوع شرطی معاملات روند کار  بدین  صورت است که  در واقع شما براساس تعیین شرط  و با در نظر گرفتن  یک قیمتی خاص برای یک ارز این امکان را دارید تا یک قیمت و حجمی  را خودتان  تعیین کرده و پس از  این که شروط معامله  رعایت شود آن را انجام دهید. حال  برخی از کاربران در انتخاب  این نوع از  سفارش  با دیگر  انواع آن دچار  سرگردانی می شوند که کدام یک می تواند بهتر باشد؟ توجه کنید که این مورد نسبت به دو مورد دیگر ضرر زیادی برای کاربران دارد. بنابراین معمولا توصیه بر  این است که میزان استفاده از  آن را به حداقل برسانید.در ادامه می خواهیم  بدانیم که :

چگونه ارز  دیجیتال را از صرافی coinex خارج کنیم؟

آیا می دانید برای  خروج ارز  دیجیتال  از صرافی coinex چه کاری  لازم است انجام شود؟ انجام این کار نیز  دشوار نمی باشد و به راحتی  قابل انجام است در حقیقت، شما برای خروج این ارز  کافی است  گزینه withdraw را از بخش wallet انتخاب کنید. پس از  آن باید  آدرس کیف پول خود را به همراه میزان ارزی  که قصد برداشت از آن را دارید وارد کنید تا برداشت به راحتی  صورت گیرد.آیا کارمزد برداشتی برای  انتقال ارز رایگان می باشد؟خیر توجه کنید که این سایت به منظور انتقال ارز دیجیتال برداشتی، کارمزدی را حتما  در نظر می گیرد اما همانطور  که پیش  تر گفتیم میزان کارمزد آن به نسبت ناچیز و این میزان 0.1 درصد از نوع و حجم معامله می باشد.

این کارمزد برای  برداشت ارز  حتما دریافت خواهد شد اما لازم به ذکر است که برای ورود ارز هیچ نوع کارمزدی از کاربران دریافت نمی شود. حالا می خواهیم بدانیم که برای  این که این ممیزان کارمزد را کم تر کنیم بهتر است چه اقداماتی انجام دهیم؟اگر قصد دارید تا این میزان کارمزد را کاهش دهید،لازم است که  توکن این صرافی را خریداری کنید.چه قدر درباره ی توکن این صرافی اطلاعات دارید؟

همانطور  که ابتدای مطلب هم به آن اشاره کردیم توکن این صرافی  CET نام دارد و می توان گفت که  ارز داخلی این صرافی به شمار می رود.خریداری این توکن می تواند به شما کمک کند تا درصد پایین تری  کارمزد بپردازید.بنابراین  در صورت خرید این توکن شما می توانید تنها با کارمزد 0.05 درصد نقل و انتقال و برداشت ارز مورد نظر خود را انجام دهید.بهتر است کمی بیش تر با این توکن آشنا شویم.

ممکن است ندانید اما نکته ی  جالب توجه این است که  توکن CET فقط  در صرافی coinex مورد معامله قرار می گیرد. و البته بهتر است این را هم بدانید که کمترین کارمزد معاملات متعلق  به این سایت می  باشد. بنابراین وجود این مزیت باعث  شده است که کاربران زیادی را به خود جلب کند. البته وقتی  صحبت از  کارمزدها می  شود گمان ننکنید که این  تنها محدود به  رقمی ثابت و خاص  می باشد. توجهداشته باشید که کارمزد ها برای برداشت ارز در این سایت بستگی به نوع آن  دارد و به همان میزان متفاوت می  باشد. بنابراین تنها به یک رقم  ثابت و خاص وابسته نیست.

اطلاعاتی درباره ی صرافی coinex  که احتمالا نمی دانستید.

در  زمینه ی بحث آموزش کار در صرافی coinex و نحوه انجام اقدامات مورد نظر  با آن حقایق مختلفی  وجود دارد که لازم است  آن ها را بدانید.طبیعتا در  میان مطالبی که در زمینه ی  اطلاعاتی جامع درباره ی این صرافی خواهیم خواند دلیلی محبوبیت آن در میان ایرانیان نیز مشخص می شود.

اگر می خواهیددر این صرافی معامله انجام دهید  باید این نکته را  بدانید که مبادلات در این صرافی بسیار گسترده می باشد و این مسئله به شما کمک خواهد کرد  تا دستتان  برای انجام معاملات باز  باشد. البته این را در ابتدای  مطلب هم اشاره کردیم که در این صرافی، کاربران این امکان را دارند که  ارز های دیجیتال رمز نگاری شده  مانند اتریوم، تتر، بیت کوین و یا بیت کوین کش را مورد معامله قرار دهند.

هم چنین کار با این پلتفرم اصلا دشوار  نیست و افراد مبتدی به راحتی می توانند از آن استفاده کنند و در عین حال  ایمن و آسان می  باشد و در واقع برای برقراری این امنیت از چندین پروتکل از  جمله تایید دو مرحله ای  استفاده شده است.محافظتی که در این صرافی مورد استفاده قرار می گیرد به صورت کامل و تحت عنوان «محافظت در کل ابعاد» انجام پذیر است.بنابراین همانطور  که گفته شد کاربران با خیالی آسوده نسبت به خردی و فروش  و معاملات خود اقدام می کنند.

اگر  خاطرتان  باشد پیش  تر درباره ی  این که ایرانیان در زمینه  ی استفاده از  صرافی  محدودیتی ندارند و این صرافی به تحریم های وضع شده ی  آمریکا علیه ایران پایبند نیست صحبت کردیم  اما به چه دلیل؟ چه مسئله ای  باعث  شده است تا این صرافی به صورت جهانی خدمات خود را به کاربران ارائه دهد؟در حقیقت می توان دلیل آن را این دانست که  این صرافی شعبه خاصی در آمریکا ندارد و به همین دلیل ، تحریم های وضع شده نادیده گرفته شده و  ایرانیان برای  معامله در این سایت به مشکل بر نمی خورند. همین دلیل  طبق اطلاعاتی که در سایت الکسا وجود دارد  بسیاری از کاربران این سایت را ایرانیان تشکیل می دهند.

یکی دیگر  از ویژگی های این صرافی که نه تنها آن را در میان ایراناین بلکه کاربران سراسر جهان محبوب کرده است، روش پرداخت آن می باشد. روش  پرداخت در این  صرافی چگونه است؟در حقیقت، روش پرداخت مناسب coinex  را می توان الگوبرداری از بایننس (Binance) و Poloniex دانست چرا که در واقع روش پرداخت ایمنی هم  به شمار می رود.

همانطور که قبلا ذکر کردیم شما اگر  بخواهید معامله ای  را  شروع و به انجام برسانید لازم است که ابتدا ارز های دیجیتال مورد نظر خود را به صورت جداگانه واریز کنید، دلیل آن هم این است که  صرافی coinex امکان سرمایه گذاری با ارز های فیات را در اختیار کاربران اش قرار نمی دهد. بنابراین افراد مجبور هستند که  برای  واریز از طریق پلتفرم دیگری اقدام کنند و نمی شود از کارت های اعتباری مانند مستر کارت استفاده کنند.اگر به خاطر داشته باشید پیش تر گفتیم که شما می توانید با معرفی دوستان خود به این صرافی پاداش دریافت کرده و روند آن بدین صورت است که در حقیقت با ارجاع افراد دیگر می توانید توکن CET دریافت کنید.که دریافت این توکن هم مزایای بسیاری دارد از جمله کاهش درصد کارمزد.

یکی دیگراز اصلی ترین مزیته ای این پلتفرم این است که امکان دریافت ارز دیجیتال به واسطه رای مردم اطمینان بسیاری از افراد را برای انجام معاملات و گرایش به این صرافی بیشتر می کند.حال  که تا به این قسمت درباره ی  ویژگی ها و مزیت های این پلتفرم مطالبی خواندیم در ادامه قصد داریم به معرفی معایب کار با این صرافی بپردازیم.

صرافی coinex

صرافی coinex چه معایبی دارد؟

مانند صرافی های دیگر در  حوزه ی ارزهای دیجیتال، صرافی coinex  هم علارغم این که می تواند بسیار سودمند و مزیت بالایی داشته باشد این سایت سه عیب  اساسی هم  دارد که این معایب را لازم است قبل هرگونه اقدام بدانید. اولیم اشکا اساسی آن این است که  هزینه و یا کارمزد برای برداشت ارز از کیف پول الکترونیکی تان دریافت می شود؛ سپس دومین موردی که جزء معایب  این پلتفرم به شمار می رود این است که امکان پشتیبانی از ارز های فیات در ساختار آن وجود ندارد و مورد بعدی هم این است که  یک مقدار مشخصی  به منظور سپرده کردن یا برداشت از کیف پول تان دارید.  در حقیقت، این مورد از  عیب آن به شمار می آید و طبیعتا برای بسیاری از کاربران خوشایند نمی باشد.البته که این معایبی که برای این صرافی بیان کردیم طبیعتا نمی شود از مزیت های بسیاری  که دارد چشم پوشی  کرد.مزیت هایی که همواره مورد جلب نظر کاربران قرار می گیرد.

با وجود همه ی  نکاتی که درباره ی این صرافی  بیان کردیم و در عین حال و با علم بر مزایا و معایب این صرافی،پیشنهاد می شود که اگر  به تازگی  قصد دارید در حوزه ی  ارزهای دیجیتال و خرید و فرو شدر  صرافی ها فعالیت کنید و می خواهید  برای شروع یک صرافی مطمئن را انتخاب کنید  کار با صرافی coinex را آغاز نمایید.چرا که همان گونه که در  ابتدای  مطلب  هم بیان شد این صرافی با وجود شرایطی مانند رابط کاربر پسند و استفاده آسان به کسانی که مبتدی تر هم هستند و به طور کلی به کاربران امکان برداشت آسان و با کمترین هزینه را می دهد.

آیا می توانیم با استفاده از  تلفن همراه از صرافی کوینکس استفاده کنیم؟

باید بگوییم که بله شما این امکان را دارید که  از نسخه موجود  در تلفن همراه صرافی coinex را جهت انجام معاملات خود مورد استفاده قرار دهید. برنامه ای  که   به این صرافی مربوط  باشد و در عین حال  از امنیت بالایی هم برخوردار باشد  در اپ استور یا گوگل پلی برای هردو  سیستم عامل های اندروید و آی او اس  فعال و قابل دسترسی می  باشد و شما می توانید به راحتی به نصب  آن ها بپردازید. در نتیجه برای کسانی که لپ تاپ و یا کامپیوتر ندارند استفاده و بهره وری از این اپلیکیشن برای انجام معاملات کارآمدتر خواهد بود.

آیا این صرافی مسیری رو به پیشرفت دارد و یا همواره عملکرد ثابت و همیشگی خود را حفظ کرده است؟

بله، طبیعتا صرافی coinex با توجه به این که طی  این سال های اخیر از کاربران زیادی برخوردار می باشد و امروزه به عنوان یه صرافی ایمن و مطمئن شناخته می شود  نمی تواند روندی  ثابت و همیشگی را طی کند و دائما به روز رسانی شده و گفته می شود که این صرافی در حال پیشرفت است و در آینده امکانات و شرایط بهتری را برای کاربران خود فراهم خواهد کرد.

این صرافی همواره در تلاش است که نقاط ضعفی که دارد را بر طرف کرده و  برای کاهش دشواری های معامله گران عملکرد مناسب و قابل توجهی داشته باشد  که عملا  نمی توان از پیشرفت چشم گیری که طی  این چند سال داشته است  چشم پوشی کرد. آموزش صرافی coinex آسان است و تنها در طی یک مدت کوتاه می توانید به راحتی کار با آن را یاد بگیرید.

صرافی coinex

کیف  پول صرافی coinex

شما هم چنین در صرافی coinex یک کیف پول(wallet) دارید که می توانید از آن برای ذخیره و نگهداری  ارز دیجیتال خود استفاده کنید. برای این که ارزهای مورد نظر  خود را  جهت ذخیره و نگهداری  آن در کیف  پول  خود منتقل کنید می توانید به لیست برخی از ارز های مهمی که  در صفحه اصلی این  صرافی وجود دارد  نگاهی بیندازید. پس  از انتخاب هرکدام از آن ها  باید از گزینه go trade استفاده کرده که این گزینه در انتهای بخش ستونی که  مربوط به ارز مورد نظر شما است  قرار دارد.

به عنوان جمع بندی  مطالبی که تاکنون درباره ی صرافی coinex و ویژگی ها و مزایا و معایبی که بیان کردیم به عنوان جمع بندی مطالب باید بگوییم که اگر  قصد سرمایه گذاری چه به صورت  بلند مدت و  یا کوتاه مدت در این  صرافی را داریدقطعا انتخاب مناسبی است فقط  لازم است که قبل از  ورود به آن و انجام معاملات اطلاعاتی درباره ی این فضا داشته باشید.توجه داشته باشید که انتخاب  این صرافی برای کسانی که قصد سرمایه گذاری  را دارند سودمند بوده  و این امکان را برای شما فراهم می کند تا با حوزه تجارت کریپتو کارنسی بیشتر آشنا شوید.جالب است که کسانی که آماتور هستند و به تازگی وارد حوزه ی  ارزهای دیجیتال شده اند این  صرافی بسیار محبوب تر می باشد در حالی که  برای بسیاری از کسانی که تجربه های بیشتری در این زمینه دارند، coinex ممکن است اصلا جذب کننده نباشد.

لازم به ذکر است از کجا بگیرم هیچ گونه مسئولیتی در قبال فعالیت سایت ها و اپلیکیشن های معرفی شده ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image